• fratelli
  • przyroda
  • encyklika
  • Boska ziemia
  • Konflikty o miejsca przyrodniczo cenne wg ankiety REFA
  • Ekologia to ważna część nauczania Kościoła – wywiad KAI z o. Stanisławem Jaromi
  • Zielone Słowa BOSKIEJ ZIEMI.To przewodnik porządkujący wzajemne relacje Kościoła katolickiego z tematyką ochrony przyrody, środowiska, klimatu i ekologii.

na-pole-200pxREFA zaprasza na spacer przyrodniczy do Doliny Prądnika w Krakowie. To znakomita okazja, aby poznać "krakowską Amazonkę", dziką rzekę znajdującą się zaledwie 4 km od Wawelu. Inicjujemy tym wydarzeniem w REFA cykl wędrówek do miejsc przyrodniczo cennych na terenie Krakowa i okolic. Spacer będzie miał charakter rodzinny i trochę edukacyjny - zapraszamy też rodziców z dziećmi. Razem odmówimy chrześcijańską modlitwę wraz z całym stworzeniem. Przy okazji będzie możliwość otrzymania materiałów na temat Laudato si' przygotowanych przez chrześcijańskich ekologów.

Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu (=REFA)
zaprasza na spacer przyrodniczy
na terenie użytku ekologicznego "Dolina Prądnika" w Krakowie

„Z ENCYKLIKĄ NA POLE"
23.10.2016, niedziela, zbiórka: parking przy Klepardii, ul. Mackiewicza, godz. 11.00 – ok. 13.30

Prosimy:
- o odpowiedni ubiór dostosowany do jesiennej aury
- o zabranie ze sobą: prowiantu z myślą o dzieciach
- i dobrego humoru, uśmiechu i pozytywnej energii
- starej foliówki, aby uprzątnąć przynajmniej kilka porzuconych nad rzeką, plastikowych butelek – w myśl słów Papieża Franciszka:

"Jak pięknie byłoby pozostawić świat lepszym, niż go zastaliśmy!"

Spacer będzie miał charakter rodzinny. Odmówimy też chrześcijańską modlitwę wraz z całym stworzeniem kończącą encyklikę.

Przy okazji będzie możliwość otrzymania materiałów edukacyjnych REFA na temat encykliki papieża przygotowanych przez chrześcijańskich ekologów.

Towarzysząca myśl z Laudato si':

Każdego roku znikają tysiące gatunków roślin i zwierząt, których nie będziemy już mogli poznać, których nie będą już mogły zobaczyć nasze dzieci, gatunków utraconych na zawsze. Zdecydowana większość ginie z przyczyn związanych z jakimś ludzkim działaniem. Z naszego powodu tysiące gatunków nie będzie swoim istnieniem chwaliło Boga ani też nie będą przekazywać nam swego orędzia. Nie mamy do tego prawa. [LS 30]

mapka

z-encyklika-na-pole

1000 Characters left