• Szczyt klimatyczny NY 2019 karuzela
  • boska ziemia karuzela
  • czas dla stworzenia
  • Karuzela e learning2
  • patron ekologow
  • Orędzie papieskie mówi o trzech wartości moralnych: uczciwości, odpowiedzialności i odwagi. Ma formę wideo-przesłania.
  • To przewodnik po relacjach ze stworzeniem, który po raz pierwszy w Polsce porządkuje tematykę wzajemnych relacji Kościoła katolickiego z tematyką ochrony przyrody, środowiska, klimatu i całą szeroko rozumianą ekologią.
  • REFA po raz piąty organizuje w Polsce CZAS DLA STWORZENIA - SEASON OF CREATION i zaprasza do modlitwy o odpowiedzialne działania dla ochrony przyrody, środowiska i klimatu.
  • Zapraszamy Cię do udziału w kursie internetowym ekologii integralnej Szkoły liderów ekologii integralnej REFA!
  • 40 lat temu papież Jan Paweł II na prośbę przyrodników i ekologów ogłosił św. Brata Franciszka patronem ekologów.

SLEI maleZapraszamy Cię do udziału w kursie internetowym ekologii integralnej. Kurs został przygotowany przez zespół Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu we współpracy z uczestniczkami i uczestnikami Szkoły liderów. Ty także możesz stać się liderem/liderką ekologii integralnej! Kurs przeznaczony jest do samodzielnego studiowania. Dzięki temu projektowi chcemy stworzyć sieć zaangażowanych chrześcijan, dla których ważne jest działanie na rzecz ochrony całego stworzenia oraz ekologia dnia codziennego. Przygotowane przez nas materiały pozwolą Ci zapoznać się ze specyfiką chrześcijańskiego podejścia do ekologii.

Mówiąc w REFA od lat o ekologii integralnej, zrozumieliśmy, że jeżeli chcemy realnej zmiany w świecie, każdy z nas potrzebuje wziąć odpowiedzialność za jakość swojego życia oraz otaczające go środowisko naturalne. Świat potrzebuje liderów i liderek, którzy swoim zaangażowaniem zainspirują także innych do działania!

Naszą propozycją jest przyjęcie chrześcijańskiej perspektywy w działaniach proekologicznych. Jej sednem jest uznanie, że Ziemia jest dobrem wspólnym całej ludzkości, a zaś my, jako chrześcijanie, jesteśmy szczególnie odpowiedzialni za jego ochronę. Ekologia integralna ukazuje, w jaki sposób przeorganizować życie duchowe, społeczne i gospodarcze, aby przezwyciężyć nasilający się kryzys społeczno-ekologiczny. Dzięki temu projektowi chcemy stworzyć sieć zaangażowanych chrześcijan, dla których sprawą najwyższej wagi jest działanie na rzecz ochrony całego stworzenia oraz ekologia dnia codziennego.

Zachęcamy Cię do tworzenia i wspierania projektów ekologii integralnej w społecznościach lokalnych, wspólnotach, ruchach, parafiach, klasztorach i mediach.

Kurs ten zawiera materiały i refleksje zogniskowane wokół różnych współczesnych wyzwań zglobalizowanego świata. Proponowane rozwiązania i sposoby mierzenia się z tymi problemami wpisują się w perspektywę chrześcijańskiego namysłu nad kryzysem ekologicznym i społecznym.

Kurs składa się następujących części do samodzielnego studiowania:

1. Wielka ekologia

Dział obejmuje najistotniejsze z globalnego punktu widzenia problemy środowiskowe.

2. Mała ekologia

Dział przybliża sposoby dbania o nasze najbliższe środowisko naturalne na co dzień.

3. Ekologiczne nauczanie Kościoła

Dział przybliża nauczanie Kościoła na temat ochrony stworzenia, w tym jej aspekty moralne.

4. Lider ekologii integralnej

Dział zawiera wskazówki, w jaki sposób stawać się liderem/liderką ekologii integralnej.

 

Jak się zapisać?

Aby otrzymać swój personalny login do platfromy e-learningowej, prosimy Cię o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: http://bit.ly/2HNJ5Nc

Link do platformy: swietostworzenia.pl/e-learning

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dołącz do nas!

 

podczas szczytu COP24

Uczestniczki i uczestnicy Szkoły liderów ekologii integralnej REFA w czasie Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach w 2018 r., fot. Andrzej Grupa

Gravatar
koniecznie zachęcam do wzięcia udziału w tym kursie
Gravatar
świetny kurs, trzeba się zapisać aby osuszyć umysł
Gravatar
Krzysztof
osuszyć??

1000 Characters left