W święto św. Franciszka z Asyżu 4 października 2014 na krakowskim festynie wśród licznych inicjatyw franciszkańskich zaprezentowana została działalność Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu oraz promowany był nasz portal Święto Stworzenia. Odwiedzający nasze stoisko mogli dostać nasze materiały edukacyjne, poznać nasze inicjatywy, wpisać swoje życzenia w drzewo życzeń oraz zjeść jabłko a mieliśmy wyłącznie tradycyjne polskie odmiany. Odwiedziła nas też TVP Kraków i zaprezentowała w swym wieczornym programie.
Oto foto-relacja z Franciszkowego Dnia…

Początek pikniku, ranek jest zimny, chmurny, ale bez deszczu… Gromadzą się przedstawiciele różnych licznych inicjatyw franciszkańskich oraz zaproszeni goście.

Urządzamy nasze stoisko, rozstawiamy nasze banery. Efekt chyba niezły…

O. Stanisław (w boliwijskiej stule ze stoiska misyjnego) prezentuje nasze propozycje oraz odpowiada na pytania prowadzących imprezę Jowity i br. Marcina.

O. Zbigniew, założyciel i duszpasterz REFA dogląda zarówno nasze stoisko jak i misyjne (oraz promuje Ogrody św. Franciszka)

Pani Zofia, szefowa całości sprawdza, czy jej biurokracja się zgadza z naszą; Kasper smakuje jabłka (mamy tradycyjne odmiany z małopolskich sadów), a Emilia nastraja nas pozytywnie do rzeczywistości..

REFA DzienFranciszka2014 045

Zainteresowanie ekologią przekracza nawet bariery żeńskich klasztorów..

REFA DzienFranciszka2014 046

Odwiedza nas p. Zygmunt z Polskiego Klubu Ekologicznego

REFA DzienFranciszka2014 047

Agatka zastanawia się jak zrealizować w praktyce tak trudne hasło. Razem z tatą odważnie wystąpiła przez kamerami TVP Kraków. 

Emilia i o. Stanisław męczą się na scenie głównej chcąc krótko wytłumaczyć skomplikowane problemy ekologiczne i ich związek z religią i naszym życiem… Przy okazji pokazuję kim jest Mr Pokój a kim Miss Dobro.. 

Na drzewku eko-życzeń znalazło wiele cennych postulatów. Teraz szukamy chętnych do ich realizacji i zaangażowania się w nasze działania…

Foto: Z. Świerczek, S. Michalska, E. Ślimko, S, Jaromi