Prezentujemy 2 audycje – wywiady z naszym szefem o. Stanisławem Jaromi dla ukraińskiej rozgłośni "Radio Maria", zrealizowane w czasie jego wizyty w Kijowie 13.04.2015. W pierwszej nagranej z okazji Dnia Ziemi mowa jest o chrześcijańskiej ekologii i jej najważniejszych tematach, o trudnych wyzwaniach i osobistej odpowiedzialności chrześcijan za stworzenie, o św. Franciszku, REFA i Ziemi jako Matce. Druga audycja mówi o franciszkańskich męczennikach o. Zbigniewie i o. Michale, o wspomnieniach o. Stanisława ze wspólnych lat seminaryjnych oraz o przesłaniu, jakie niesie ich beatyfikacja zapowiedziana na 5 grudnia br.

Nasze audycje zrealizowała red. Tetjana Kaliniczenko (Тетяна Калініченко), która w Radio Maria pracuje prawie od jego powstania. Dziś prowadzi własne projekty "Przepisy na życie", "W kobiecym kręgu", "Być mężczyzną", a także katechezy dla dzieci oraz cykl programów ekumenicznych, między innymi "Chrześcijaństwo dzisiaj" i "Zbliżając się do prawosławia". W tłumaczeniach pomagał stały współpracownik radia o. Laurencjusz Jan Żezicki OSPPE, duszpasterz w paulińskiej parafii w Browarach.

Pierwsza audycja została nagrana w cyklu „Recepty życia” czy „Przepisy na życie” i nadana na antenie w związku z Dniem Ziemi.

Radio Maria na Ukrainie działa już od 5 lat. Jest ono częścią światowej rodziny "Radio Maria", na którą składa się ponad 70 radiostacji na całym świecie i na wszystkich kontynentach. Radio Maria to całodobowa modlitwa, bez polityki i bez reklam. Projekt rozgłośni opiera się wyłącznie na pracy wolontariuszy, w którą zaangażowane jest ponad 250 osób, autorów oraz prowadzących programy. Przez 5 lat swojej działalności, utrzymując się wyłącznie z ofiar swoich słuchaczy, radio objęło swoim zasięgiem 6 regionów kraju. W swoim codziennym programie Radio proponuje transmisje mszy św. oraz aktualnych wydarzeń Kościoła katolickiego, modlitwy, katechezy, wywiady z ciekawymi gośćmi, blok "Życie Kościoła", spotkania na żywo ze specjalistami i ekspertami z różnych dziedzin. Radio Maria to codzienna wspólna droga wzrastania w Bogu, zarówno dla prowadzących, jak i dla słuchaczy. Hasło Radia Maria na Ukrainie "Chrześcijański głos w twoim domu", choć otwarte na inne wyznania, nie traci swojej katolickiej tożsamości.

Audycji można posłuchać on-line na stronach radia. Oto liniki:
http://radiomaria.org.ua/novini/2691-v-lreceptah-zhittjar-vidomij-ekolog-monah-franciskanec-stanislav-jaromi.html

http://radiomaria.org.ua/v-programi-buti-cholovikom-shlyah-zrostannya-vid-zvichainih-hlopciv-do-svyatih-cerkvi-2692