• Riabinin
  • cop karuzela
  • cytat
  • encyklika karuzela
  • ksizka
  • Czas przemian i nawrócenia ekologicznego trwa nieustannie. Matka Ziemia i myślenie ekologiczne.
  • Przemówienie papieża Franciszka do uczestników spotkania „WIARA I NAUKA: W KIERUNKU COP26”
  • Ekologia encykliki Fratelli tutti
  • Czyńcie Ziemię kochaną! – nowa książka REFA

REFA na Wielki PostWielki Post to kolejna szansa, aby lepiej uporządkować swoje życie. Post może nam pomóc przywrócić zachwianą równowagę, wspomóc siły obronne organizmu, leczyć choroby współczesnej cywilizacji. Jednocześnie może uzdrowić naszą duszę i zbliżyć do Boga. Publikujemy kalendarz REFA na Wielki Post 2014. Oto 7 propozycji na pierwszy postny tydzień. Zachęcamy do włączenia się w jego powstawanie przez najbliższe 40 dni. "...znak popiołu przenosi nas ku wielkiemu obrazowi stworzenia, gdzie mówi się, że istota ludzka jest szczególnym połączeniem materii i Bożego tchnienia, poprzez obraz prochu ziemi ulepionego przez Boga i ożywionego Jego tchnieniem tchniętym w nozdrza nowego stworzenia." (Benedykt XVI, 22.02.2012)

Wielki Post to kolejna szansa, aby lepiej uporządkować swoje życie. Post może nam pomóc przywrócić zachwianą równowagę, wspomóc siły obronne organizmu, leczyć choroby współczesnej cywilizacji a jednocześnie uzdrowić naszą duszę i zbliżyć do Boga. W wielu proponowanych praktykach mogą spotkać się ambitni ekolodzy i chrześcijanie. Zarówno ekoetyka, teoria zrównoważonego rozwoju, jak i etyka chrześcijańska, jest propozycją trudną i wymagającą, postulującą samoograniczenie się i wyrzeczenia. Potrzebne są zatem nowe siły i motywacje dla nowej jakości. W zamian dostaniemy szczęście uczestnictwa w tworzeniu świata bardziej przyjaznego zwierzętom, ludziom i całemu stworzeniu.

Inspirując się przygotowanym przez katolicką archidiecezję Waszyngtonu  programem pt. Caring for Creation Calendar - Lent 2014 przygotowaliśmy dla Was naszą propozycję. Oto 7 propozycji na pierwszy postny tydzień. Jakie będą następne? dowiemy się za kilka dni…
Zapraszamy do współpracy w tym projekcie i przygotowaniu swoich pomysłów, które można zaproponować innym…  Piszcie poniżej w komentarzach, na fb lub mailowo. Razem wykorzystamy szansę jakie ofiaruje nam Kościół w ciągu tych 6 tygodni i wprowadzimy więcej pokoju w relacje z Bogiem, bliźnimi i całym stworzeniem.

Kalendarz na pierwszy tydzień do pobrania też na naszym facebookowym profilu.

sj

REFA na Wielki Post

1000 Characters left