• cytat
  • encyklika karuzela
  • ksizka
  • Boska ziemia
  • Ekologia encykliki Fratelli tutti
  • Czyńcie Ziemię kochaną! – nowa książka REFA
  • Zielone Słowa BOSKIEJ ZIEMI.To przewodnik porządkujący wzajemne relacje Kościoła katolickiego z tematyką ochrony przyrody, środowiska, klimatu i ekologii.

Warsztaty dla młodzieży, wystąpienia w TVP1 i na licznych debatach czy spotkaniach towarzyszących COP19 oraz modlitwa z chrześcijanami z całego świata – tak wygląda zaangażowanie małej delegacji REFA na wielki szczyt klimatyczny… O naszym spotkanie młodych przy okazji COP19 pod hasłem „Cool down! Dla lepszego klimatu z REFA!” już pisaliśmy: przez trzy dni będziemy wspólnie debatować, modlić się i uczestniczyć w licznych wydarzeniach przygotowanych z okazji konferencji klimatycznej.

 

Zapraszamy do włączenia TVP1 w niedzielę w południe, gdzie w programie "Między niebem a ziemią" w rozmowie nt. zmian klimatycznych weźmie udział o. Stanisław Jaromi.

Zaś w niedzielę wieczorem będziemy w archikatedrze warszawskiej na Mszy Św. o 18:00 koncelebrowanej przez kard. Kazimierza Nycza oraz biskupów i kapłanów z całego świata obecnych wtedy w Warszawie na COP19.

W poniedziałek będziemy uczestniczyć w międzynarodowej konferencji o zmianach klimatu „Współpraca duchowieństwa na rzecz sprawiedliwości klimatycznej” organizowanej przez CIDSE, Caritas Polska i UKSW.

We wtorek 19 listopada zapraszamy na pierwsze z cyklu spotkań poświęconych odpowiedzialności chrześcijan za środowisko (godz. 19 - klub Państwo/Miasto, ul. Andersa 29) udział wezmą: Constance Achom Okollet z Ugandy, której społeczność jako jedna z pierwszych zaczęła odczuwać skutki zmian klimatu, Theotonius Gomes - bp pomocniczy archidiecezji Dakka, jeden z sygnatariuszy ekologicznego apelu katolickich duchownych do premiera Donalda Tuska, o. Stanisław Jaromi OFM Conv - bohater wywiadu-rzeki "Eco-book o eko-Bogu" (książkę będzie można kupić w trakcie spotkań), przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu, zaangażowany w popularyzację ekologicznej edukacji chrześcijańskiej, Michał Olszewski z Fundacji ClientEarth Poland, Piotr Sikora - redaktor działu wiara "TP", Piotr Siergiej - publicysta "TP" i przedstawiciel European Climate Foundation (kolejne spotkania w Katowicach 21 listopada i w Krakowie 22 listopada).

W środę 20.11.2013 w godz. 14:00 – 17:00 będziemy namiocie debat COP19 k. Pałacu Kultury i Nauki (wejście od Świętokrzyskiej) na debacie „Moralne i etyczne problemy zmian klimatu. Jak kształtować postawy i zadbać o dobro całej ludzkości w coraz szybciej zmieniającym się świecie?”
Oto pytania na które Emilia Ślimko, Michał Brennek, o. Stanisław Jaromi i inni dyskutanci będą wspólnie szukać odpowiedzi: Czy nasze codzienne wybory wpływają na los innych ludzi w kontekście zmian klimatu? Dlaczego Polska powinna być szczególnie odpowiedzialna za kraje Globalnego Południa? Czy los świata powinien zaprzątać głowę i sumienie Kowalskiego?

1000 Characters left