• Riabinin
  • cop karuzela
  • cytat
  • encyklika karuzela
  • ksizka
  • Czas przemian i nawrócenia ekologicznego trwa nieustannie. Matka Ziemia i myślenie ekologiczne.
  • Przemówienie papieża Franciszka do uczestników spotkania „WIARA I NAUKA: W KIERUNKU COP26”
  • Ekologia encykliki Fratelli tutti
  • Czyńcie Ziemię kochaną! – nowa książka REFA

Szkoła liderów ekologii integralnej REFA zaprasza na kolejne spotkanie! Mimo trudności dalej budujemy projekt ekologii integralnej w Polsce i dążymy do wzmocnienia głosu franciszkańskiego w debacie o ekologii, ochronie przyrody, środowiska i klimatu. Tym razem nasze warsztaty odbędą się w Puszczykowie w Wielkopolskim Parku Narodowym oraz w Anielskich Ogrodach blisko Zielonej Góry. Zatem główny temat to nasza (mocno kulawa) relacja do przyrody zarówno tej dzikiej, jak i oswojonej w ogrodzie oraz zadania dla powstających wspólnot Laudato si’. Poniżej szczegóły naszego projektu…

Zapraszamy w dniach 27-30 sierpnia 2020 r. Spotkamy się w Puszczykowie - niezwykłym miejscu, gdzie prawie 40 lat temu, odbyły się pierwsze w historii warsztaty REFA. Będzie to okazja to dyskusji z liderkami i liderami ekologii integralnej, poznanie nowych projektów edukacyjnych REFA, refleksji nad naszym ekologicznym powołaniem oraz ekologicznej modlitwy wśród niezwykłych klimatów przyrodniczych.

Zapraszamy wszystkich uczestników naszego Ruchu i osoby zaangażowane dla ekologii integralnej, poszukujące motywacji i inspiracji, wymiany doświadczeń oraz wiedzy i wspólnej modlitwy. Ze względu na sytuację pandemii liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Prosimy zatem o szybkie zgłoszenia.

Będzie to też okazja do świętowania 5. rocznicy encykliki Laudato si', Roku Laudato si', 40 lecia Patrona Ekologów oraz tego, co wspólnie (mimo licznych trudności) udało się osiągnąć w ostatnim czasie. Oprócz podsumowań i tworzenia nowych planów będziemy pogłębiać rozumienie ekologii integralnej w perspektywie chrześcijańskiej, naszego ekologicznego powołania oraz rozwijać umiejętności potrzebne liderkom i liderom do efektywnego działania. Jeden z bloków warsztatów chcemy poświęcić zagadnieniu komunikacji: jak mamy komunikować nasze przesłanie w dzisiejszych czasach? jak rozmawiać z innymi? jak pozostać otwartym na dialog? jak mówić, aby zachęcać innych do zaangażowania? Czy może w tym pomóc stworzenie centrum formacyjnego REFA?

Uczestniczkom i uczestnikom warsztatów pokrywamy koszty zakwaterowania oraz wyżywienia. Będziemy prosić jedynie o zaliczkę w kwocie 88 zł. Zgłoszenia przyjmujemy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 2.08.2020 r.

Ramowy program i szczegóły organizacyjne zostaną podane bezpośrednio zgłoszonym uczestników projektu. Na zgłaszane prośby o możliwość uczestniczenia tylko w jednej części programu projektujemy taką możliwość i chętnych w Poznania i okolic zapraszamy do Puszczykowa w piątek 28 sierpnia na warsztaty od 10.00 do ok 16.00. Zaś chętnych z Zielonej Góry i okolicy w sobotę 29 sierpnia zapraszamy do Anielskich Ogrodów.

Serdecznie zapraszamy! Żyj Laudato si'!

Gravatar
Barbara i Miroslaw Zmysloni
29 sierpnia br - Anielskie Ogrody
+PAX
Zgłaszamy nasze uczestnictwo - 2 osoby - w spotkaniu 29 sierpnia 2020 r. - Anielskie Ogrody - na wczorajsze zaproszenie o. Stanisława
Szczęść Boże
Barbara Krzeszewska-Zmyślony
Mirosław St. Zmyślony

Gravatar
Miroslaw St Zmyslony
Anielskie Ogrody 29 sierpnia 2020
Kłaniam się wszystkim. Niestety, ze względów zdrowotnych, jestem zmuszony odwołać mój udział w spotkaniu w Anielskich Ogrodach 29 sierpnia 2020 r. Borykam się od dawna z astmą i ostatnie upały bardzo ograniczyły na najbliższy czas moją wydolność. Niezależnie od ewentualnej "poprawy" pogody potrzebuję czasu, by "wrócić do sił"... Małżonka uzależnia udział od możliwości komunikacyjno-transportowych. Łączę serdeczności - Mirosław St. Zmyślony
Gravatar
Bożena Senderowska
Proszę o zakwalifikowani e mnie na warsztaty liderów ekologii integralnej REFA
Gravatar
Magdalena Hołownia
Proszę o zakwalifikowani e mnie na warsztaty liderów ekologii integralnej REFA
Gravatar
Wojciech Ryngier
Proszę o zakwalifikowani e mnie do wzięcia udziału w warsztatach ekologicznych REFA
Gravatar
Krystyna Matecka-Ryngier
Proszę o zakwalifikowani e mnie na warsztaty liderów ekologii integralnej REFA

1000 Characters left