Kolejna rocznica podpisania społecznej i ekologicznej encykliki Laudato si’ to okazja, aby wyrazić swój głos i sprzeciw wobec słabego w Polsce chrześcijańskiego zaangażowania w budowanie świata jako wspólnego gościnnego domu dla wszystkich. Prezentujemy treść listu liderów Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu – REFA, Wspólnot Laudato si’, Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska, Kongresu Katoliczek i Katolików oraz zaangażowanych chrześcijan z różnych inicjatyw i środowisk, duchownych i świeckich. Zapraszamy do włączenia się, medialnego nagłośnienia i wdrażania projektu ekologii integralnej w życie!

Zaczął rok 2 jubileuszu franciszkańskiego, po 800-leciu Reguły św. Franciszka i jasełek w Greccio z udziałem licznej reprezentacji rodziny franciszkańskiej odbyła się 5 stycznia 2024 r. na górze Alwernia we Włoszech uroczystość otwarcia obchodów osiemsetnej rocznicy otrzymania stygmatów przez św. Franciszka (1224-2024). Zaś w 2025 r. skończy 800 lat „Pieśń słoneczna” do której bezpośrednio odwołuje się papież Franciszek w encyklice Laudato si’. Jak dobrze przygotować się do tych wydarzeń? Do kogo zwrócić o pomoc? Gdzie przyjechać na świętowanie? Wszystko przeczytacie na naszym portalu…

4 października przybędzie do nas nowa adhortacja apostolska Franciszka o ekologii integralnej, odpowiedzialności klimatycznej i duchowości Stworzenia. Przygotowujemy dla Was jej prezentację na naszym portalu. Zapraszamy!

„Gość Niedzielny” świętuje 100 lat i odważnie podejmuje trudne tematy. Red. Franciszek Kucharczak pyta o agresję „klimatystów”, o Pachamamę czy inne nieporozumienia w kwestii troski o ziemię. Odpowiada nasz szef o. dr Stanisław Jaromi. Wyjaśnia m. in. perspektywę franciszkańską we współczesnym nauczaniu Kościoła, mówi czym jest „wielka opcja pro life” i jaka jest chrześcijańska perspektywa antropologiczna. Podkreśla, że kwestionowanie zaangażowania Kościoła w ekologię oznacza niezrozumienie tego, jak ważne są nasze społeczne zaangażowanie i świadectwo poprzez oszczędny, uważny na innych styl życia.