• RiabininCzas przemian i nawrócenia ekologicznego trwa nieustannie. Matka Ziemia i myślenie ekologiczne.
  • cop karuzela
  • cytat
  • encyklika karuzela
  • Boska ziemia
  • encyklika
  • Czas przemian i nawrócenia ekologicznego trwa nieustannie. Matka Ziemia i myślenie ekologiczne.
  • Przemówienie papieża Franciszka do uczestników spotkania „WIARA I NAUKA: W KIERUNKU COP26”
  • Ekologia encykliki Fratelli tutti
  • Zielone Słowa BOSKIEJ ZIEMI.To przewodnik porządkujący wzajemne relacje Kościoła katolickiego z tematyką ochrony przyrody, środowiska, klimatu i ekologii.
  • Ekologia to ważna część nauczania Kościoła – wywiad KAI z o. Stanisławem Jaromi

„Od Odry do Tybru i Amazonii – ekologia chrześcijańska lokalnie i globalnie” to tytuł i hasło wywoławcze konferencji prasowej współorganizowanej przez Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu i KAI. Spotkanie organizowane jest 28.09.2022 z okazji Czasu dla Stworzenia przed przypadającym 4 października świętem św. Franciszka. Zaproszeni są przedstawiciele głównych inicjatyw ekologicznych w Kościele w Polsce a wprowadzenie w temat przygotowuje o. Stanisław Jaromi. Zapraszamy do gmachu Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski media, aktywistów i wszystkich zainteresowanych!

Na konferencję prasową zatytułowaną „Od Odry do Tybru i Amazonii – ekologia chrześcijańska lokalnie i globalnie” zapraszają Katolicka Agencja Informacyjna oraz Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu – REFA. Spotkanie, które odbędzie się 28 września w Warszawie przygotowano w związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Franciszka – Patrona ekologów.

W spotkaniu udział wezmą: o. Stanisław Jaromi OFMConv, szef Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu – REFA; Dominika Chylewska – projekt Caritas Laudato si’; Dariusz Grzybek – Projekt Drzewo Franciszka; ks. Zbigniew Kucharski – sekretarz Zespołu Laudato si’ przy Radzie ds. Społecznych KEP i Ernest Rudnicki – Wspólnoty Laudato si’. Szef fundacji Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska po przyjęciu zaproszenia zrezygnował z udziału.

Konferencja prasowa odbędzie się 28 września (środa) o godz. 12.00 w gmachu Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, Warszawa, Skwer kard. Wyszyńskiego 6 (sala nr 16).

Spotkanie organizowane jest z okazji 8. edycji Czasu dla Stworzenia (Season of Creation) i w związku z przypadającym 4 października wspomnieniem św. Franciszka – Patrona ekologów.

Będzie to okazja do przypomnienia zasad ekologii chrześcijańskiej, w tym wyjaśnienia nieporozumień i stereotypów wynikających z niewłaściwego jej rozumienia.

Ponadto przedstawiciele głównych inicjatyw ekologicznych w Kościele w Polsce omówią stan ekologii chrześcijańskiej w naszym kraju, przybliżają najciekawsze inicjatywy podejmowane w imię ochrony stworzenia i wskażą przykłady, wciąż niestety obecnych, złych praktyk wobec natury.